top of page

Ania Desogus w drugim etapie międzynarodowego programu dla przyszłych liderów GOZ!

Chcemy się podzielić z Wami tym jak dalej się rozwijamy w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ / circular economy) – a więc takiego modelu, w którym dąży się do zasilania energią odnawialną, a produkty i usługi zaprojektowane są tak, by surowce pozostały w obiegu na jak najdłużej! Jednym słowem – mądre projektowanie i zero marnowania!


„Jestem ogromnie szczęśliwa i czuję się zaszczycona, że zostałam zakwalifikowana do udziału w drugim etapie programu From Linear to Circular London 2020 prowadzonego przez Ellen Macarthur Foundation. Od kwietnia do czerwca uczestniczyłam w pierwszym etapie programu. Było nas wtedy ponad 300 uczestników z całego świata, wybranych spośród 600 osób, które aplikowały. Pierwszy etap był wspaniałą szansą na pogłębienie wiedzy oraz nawiązanie cennych międzynarodowych kontaktów.


Teraz, w drugim etapie, który rozpocznie się w październiku, jest nas ponad 80 osób. Jestem bardzo zadowolona, ale i onieśmielona gdyż biografie uczestników naprawdę robią wrażenie!” – Ania Desogus, Założycielka Ambasady Czystej Planety, będzie jedyną osobą z Polski w drugim etapie programu.


Drugi etap przewiduje wspólną pracę uczestników nad wyznaczonymi zadaniami, pracę indywidualną z mentorem oraz zapoznanie się z wybranymi członkami sieci CE100 – prowadzonej przez Ellen MacArthur Foundation czołowiej, światowej sieci firm dążących do przyspieszenia transformacji gospodarki z modelu linearnego na cyrkularny.

Działamy więc dalej, szerząc podejście zero waste oraz GOZ (gospodarka o obiegu zamkniętym) w Polsce! A dzięki programowi From Linear to Circluar, Ambasada na pewno otrzyma nową dawkę pomysłów i inspiracji! Kto chętny do współpracy - dawajcie znać!


38 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page