top of page

Gospodarka o obiegu zamkniętym - szkolimy się!

Z przyjemnością dzielimy się wiadomością, że Ania Desogus ukończyła właśnie kurs dot. gospodarki o obiegu zamkniętym. Kurs o nazwie Circular Economy: An introduction, prowadziła online holenderska uczelnia TU Delft (Uniwersytet Techniczny w Delfcie). Po dwóch miesiącach nauki, zadań i po finalnym egzaminie, Ania uzyskała dobrą porcję wiedzy i certyfikat ukończenia kursu.


Przy okazji z radością informujemy, że Ania została zakwalifikowana to udziału w programie edukacyjnym From Linear to Circular - London Edition prowadzonym przez Ellen MacArthur Foundation, jedną z czołowych światowych organizacji zajmujących się przyspieszeniem przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym (circular economy). Program rozpoczyna się online 29 kwietnia i potrwa do końca czerwca. Następnie odbędzie się kolejny etap rekrutacji i mniejsza grupa uczestników zostanie zaproszona do udziału w warsztatach w Londynie, choć na razie, ze względu na pandemę COVID-19, termin warsztatów pozostaje nieznany.


W programie uczestniczą ludzie z całego świata i z różnych branż. Zapowiada się bardzo ciekawie i inspirująco! Świetnie jest móc uczyć się w grupie ludzi posiadających dużo wiedzy oraz pełnych entuzjazmu i determinacji do tego by pomóc przestawić nasz świat na lepsze tory! Tory gospodarki o obiegu zamkniętym - a więc takiej, w której projektujemy i działamy tak, by zasoby i surowce pozostały w obiegu na jak najdłużej. Chodzi więc by od "zużywania" przejść do "używania" - raz, drugi, trzeci, piętnasty, w kółko. Cenne zasoby wydobywane w skomplikowany sposób i z dużym negatywnym wpływem na środowisko nie mogą błyskawicznie stawać się odpadami. Pora położyć kres linearnemu modelowi gospodarki take - make - waste, czyli bierz - wytwarzaj - wyrzucaj. Czas na podejście bardziej odpowiedzialne - cyrkularne. Dołączamy do tej rewolucji!Fragment emaila informującego o zakwalifikowaniu do udziału w programie.

38 wyświetleń0 komentarzy

댓글


댓글 작성이 차단되었습니다.
bottom of page