top of page

niedz., 27 sie

|

Sopot

Bobo Bazar

Przedsiębiorczość - Przyjaciele - Planeta

Bobo Bazar
Bobo Bazar

Czas i lokalizacja

27 sie 2023, 10:00 – 15:00

Sopot, Polna 8/10, 81-745 Sopot, Polska

O wydarzeniu

BOBO BAZAR ZAPRASZA! [wersja ukraińska poniżej/ Українська версія нижчеj]

Przedsiębiorczość - Przyjaciele - Planeta

KIEDY? Niedziela, 27 sierpnia w godzinach 10:00 – 15:00

GDZIE? Sopocki Rynek Non-Stop, ul. Polna, przy stacji SKM Sopot Wyścigi

Zapraszamy wszystkich rodziców, opiekunów, rodziny, dzieci, osoby spodziewające się dziecka.

Dołączcie do nas by spotkać się w atmosferze ulicznego święta, pogadać, coś sprzedać, coś kupić, zjeść kawałek domowego ciasta, poskakać z dziećmi w sznura czy wystartować w wyścigu zręcznościowym!

Co Was czeka i jak możecie się zaangażować:

  • SPRZEDAJ– każdy z Was może zarejestrować się by zarezerwować stoisko i sprzedawać rzeczy, które nie są Wam już potrzebne!

Sprzedawać można artykuły dla kobiet w ciąży, mam oraz dzieci – ubranka, zabawki, akcesoria do karmienia, łóżeczka, wózki i inne. Szczegółowa lista w regulaminie. Prosimy o sprzedaż jedynie rzeczy w bardzo dobrym stanie.

  • KUP – możecie odwiedzić Bobo Bazar jako kupujący by znaleźć to, czego Wam / Waszym dzieciom obecnie potrzeba – kupując z drugiej ręki zaoszczędzicie pieniądze oraz przyczynicie się do bardziej zrównoważonej konsumpcji, a przy tym poznacie innych rodziców z Trójmiasta, a Wasze dzieci będą mogły się pobawić z innymi dziećmi.
  • KĄCIK ZABAW– przewidujemy kącik zabaw dla dzieci młodszych i starszych – aktywności sportowe, plastyczne, muzyczne, nietypowe wyścigi. Szukamy wsparcia do prowadzenia poszczególnych stacji, więc jeżeli sam/ sama bądź razem z Twoimi dziećmi chcecie dołączyć do prowadzących aktywności i podjąć się choć na pół godzinki obsługi jakiegoś stanowiska zabaw – zapraszamy do kontaktu! Prosimy o kontakt z Anną Desogus: mailowo na adres anna@circulartogether.pl lub telefonicznie na nr: 882 509 180. 
  • KĄCIK KAWOWY– kawa, herbata, domowa lemoniada oraz słone i słodkie przekąski domowej roboty w przystępnych cenach. Szukamy chętnych do przygotowania czegoś oraz sprzedaży – możecie zaangażować także dzieci i dołączyć do ekipy kącika kawowego! Zainteresowanych prosimy o kontakt z Małgorzatą Kęsicką na adres mailowy: mkesicka@gmail.com lub telefonicznie na nr: 506 250 282 Dochód ze sprzedaży własnych wyrobów trafia do sprzedawców.
  • KĄCIK DZIDZIUSIOWY – chcemy by Bobo Bazar był wydarzeniem na którym komfortowo będą się czuć także rodzice z niemowlakami – będzie więc zorganizowane miejsce do przewijania pieluch oraz do karmienia (będzie nawet poduszka do karmienia piersią)

DLA OSÓB PRAGNĄCYCH SPRZEDAWAĆ NA STOISKU PODCZAS BAZARU:

· Należy wypełnić formularz rezerwacji stoiska: https://bit.ly/bobo-rejestracja

Po wypełnieniu formularza otrzymacie od nas maila z potwierdzeniem rezerwacji stoiska

· Opłata za stoisko na cały czas trwania bazaru wynosi 15zł (płatne na miejscu, tylko gotówką). Wydarzenie jest niekomercyjne i cały dochód przeznaczany jest na cele organizacyjne.

· Sprzedający spotykają się od godz. 9:00. Każdy może zająć dowolne dostępne stoisko (kto pierwszy ten lepszy)

· Sprzedający zobowiązani są do zapoznania się i przestrzegania Regulaminu Bobo Bazaru dostępnego poniżej.

O INICJATYWIE

Bobo Bazar to oddolna, wolontariacka inicjatywa społeczna mająca następujące priorytety:

  • towarzyski– chcemy stworzyć przestrzeń, gdzie rodzice mogą spotkać innych rodziców mieszkających w Trójmieście, pogadać przy szklance lemoniady, nawiązać nowe znajomości, wymienić się przydatnymi informacjami oraz by dzieci mogły spotkać inne dzieci i wspólnie się pobawić. Stawiamy na zabawy proste, ale ekscytujące!
  • ekonomiczny– promujemy mikro przedsiębiorczość! Chcemy umożliwić odsprzedanie rzeczy, które zalegają w domach, bo są w świetnym stanie i nie chcemy ich wyrzucać ale też nie mamy czasu szukać dla nich kolejnych właścicieli. Sprzedaż online jest często bardzo czasochłonna, wymagająca wymiany wiadomości, wysyłki przedmiotu, związana z dodatkowymi kosztami itd. Wierzymy, że rynek w dawnym stylu i forma sprzedaży bezpośredniej mogą być łatwiejsze i przynieść więcej korzyści, w tym nawiązanie relacji pomiędzy ludźmi.
  • ekologiczny – promujemy zrównoważoną konsumpcję, przedłużanie życia produktów, redukcję ilości wytwarzanych odpadów, ekonomię dzielenia się – słowem wszystko to, co sprawi, że będzie można zmniejszyć ilość wydobywanych surowców pierwotnych jak i zmniejszyć produkcję nowych przedmiotów i związane z tym emisje gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczenia.
  • społeczny– całą promocję wydarzenia prowadzimy w języku polskim jak i ukraińskim by wydarzenie było dostępne także dla migrantek i migrantów z Ukrainy i tym samym wspierało ich integrację z lokalną społecznością.

Bobo Bazar jest wspierany przez Miasto Sopot, które udostępnia przestrzeń Sopockiego rynku oraz przez firmę Circular Together w osobie Anny Desogus – pomysłodawczyni i organizatorki bazaru.

Współpraca przy koncepcji i organizacji: Małgorzata Kęsicka.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Europejskiego paktu na rzecz klimatu.

DO ZOBACZENIA W NIEDZIELĘ, 27.08.2023 w godzinach 10:00 – 15:00 na Sopockim Rynku!

Regulamin wydarzenia BOBO BAZAR

1. Organizatorem Bobo Bazaru są wolontariusze działający jako grupa nieformalna.

2. Opłata za stoisko wynosi 15zł i jest uiszczana na miejscu, tylko gotówką. Wymiary stoiska to około 2m x 2m.

3. Na Bobo Bazarze można sprzedawać przedmioty dla kobiet w ciąży, mam karmiących, tatów oraz dla dzieci – zarówno noworodków, niemowlaków jak i dzieci starszych – nie ma limitu wieku. Przedmioty sprzedawane mogą obejmować kategorie takie jak ubrania, wózki, łóżeczka, zabawki, książki, akcesoria dla kobiet w ciąży jak i kobiet karmiących oraz inne podobne kategorie przedmiotów dla grup docelowych wymienionych powyżej.

4. Celem Bobo Bazaru jest umożliwienie sprzedaży lub wymiany przez osoby prywatne rzeczy używanych lub niepotrzebnych. Sprzedawane przedmioty powinny być w stanie dobrym lub bardzo dobrym i powinny być należycie przygotowane do sprzedaży – tzn wyprane, wyczyszczone.

5. Sprzedawane przedmioty nie są opodatkowane, jeśli posiadamy je pół roku i zysk z ich sprzedaży nie przekroczy 1 tys. zł

6. Zachęcamy by na stoiskach mieć także rzeczy darmowe, „gratisy” - albo jako dodatki do zakupu, albo dostępne także dla tych którzy nie dokonają zakupu (np.: pieluszki których rozmiar jest już za mały dla twojego dziecka, drobne rzeczy jak czapeczki czy skarpetki itp.) Nie jest to obowiązkowe, ale mile widziane.

7. Wykluczone ze sprzedaży są przedmioty niebezpieczne, niedopuszczone do sprzedaży, wymagające koncesji lub których posiadanie jest niezgodne z prawem. Bobo Bazar ma charakter prywatny - sprzedawane są własne, używane rzeczy.

8. Organizatorzy zagwarantują sprzedającym zadaszenie oraz dostęp do stołów. Pozostałe elementy przygotowania ekspozycji są w zakresie sprzedających – np. koc na stół, na którym będą przedmioty, krzesło dla sprzedającego, stojak z wieszakami itd.

9. Osoby niepełnoletnie mogą posiadać własne stoisko jedynie pod nadzorem osoby dorosłej. Odpowiedzialność za niepełnoletnich ponoszą ich rodzice lub opiekunowie.

10. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia ze stoiska artykułu, który według Organizatora jest niezgodny z charakterem Bobo Bazaru.

11. Osoby obecne na terenie Bobo Bazaru zobowiązane są stosować się do poleceń porządkowych Organizatora i Służb Porządkowych.

12. Po zakończeniu działalności stoiska Uczestnik zobowiązany jest do uprzątnięcia zajmowanego miejsca handlowego i posprzątania odpadów w jego obrębie.

13. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia wystawianych przedmiotów: przed, po i w trakcie trwania Bobo Bazaru.

14. Organizator nie odpowiada za szkody spowodowane kradzieżą, wandalizmem, działaniem sił przyrody i innymi przyczynami losowymi.

15. Organizator dokłada wszelkich starań, aby organizować wydarzenie w sposób przyjazny dla uczestników i odwiedzających, nie jest jednak zobowiązany do uwzględniania wskazań czy szczególnych oczekiwań, jeżeli mogłyby one wpływać negatywnie na porządek, bezpieczeństwo czy dobrą organizację.

16. Udział dzieci w grach i zabawach w Kąciku Zabaw możliwy jest tylko pod nadzorem Rodziców / Opiekunów i na ich odpowiedzialność.

17. Udział oznacza akceptację Regulaminu, oraz wyrażenie zgody na umieszczenie zdjęć z wizerunkiem uczestnika na stronach organizatora oraz w notatkach prasowych. Zdjęcia nie są zbliżeniowe - mają na celu oddanie charakteru imprezy.

18. Organizator ma prawo do dokonywania zmian w Regulaminie bez podawania przyczyny. W kwestiach nienazwanych w Regulaminie decyduje Organizator. Ostateczna i wiążąca interpretacja Regulaminu należy do Organizatora.

19. Zachęcamy Sprzedających oraz Odwiedzających, by pomogli w promocji Bobo Bazaru poprzez rozpowszechnianie informacji o wydarzeniu – czy to online, czy bezpośrednio wśród rodziny i znajomych czy też w lokalizacjach takich jak domy sąsiedzkie, żłobki, przedszkola, kluby zajęć dla dzieci, spotkania dla mam i inne. Organizatorzy udostępniają plakaty – prosimy o kontakt na adres mailowy anna@circulartogether.pl

*********************************************************************************************************************

UKR

 BOBO BAZAR ВІТАЄ ВАС!

Підприємництво - Друзі – Планета

 КОЛИ? В неділю, 27 серпня, з 10:00 до 15:00 ДЕ? Сопотський ринок, вул. Polna, на станції Sopot Wyścigi SKM

Запрошуємо родини, батьків i тих, хто тiльки чекає на народження дитини, опікунів, дітей.

Приєднуйтесь до нас, щоб зустрітися в атмосфері вуличного свята, поспілкуватися, щось продати, купити, з’їсти шматочок домашньої випiчки, пострибати на скакалці з дітьми чи взяти участь у рiзноманiтних конкурсах!

Що вас чекає та як долучитися: - ТОРГIВЛЯ - кожен з вас може зареєструватися, щоб забронювати прилавок і продати речі, якими ви вже не користуєтеся! Ви можете торгувати товарами для вагітних, для мам і дітей - одягом, іграшками, аксесуарами для годування, ліжечками, вiзочками та ін. Детальний перелік в регламенті. Будь ласка, приносьте на продаж речі тiльки в гарному стані.

- ПОКУПКИ - ви можете відвідати Bobo Bazar як покупець, щоб знайти те, що зараз потрібно вам / вашим дітям. Kупуючи речi, якi ранiше вже використовувалися, ви заощадите гроші та зробите свiй посильний вклад в збереження природи. На нашому базарi ви познайомитеся з іншими батьками з Труймяста, а ваші дітки зможуть знайти собi нових друзiв.

- ІГРОВИЙ КУТОЧОК - органiзовуємо ігрову зону для дітей рiзних вiкових категорiй - спортивні, творчі, музичні заняття, цікавi конкурси та змагання. Ми шукаємо бажаючих допомогти нам в органiзацiї заходу. Тож, якщо ви та ваші діти бажаєте „попрацювати” хоча б з півгодинки на якiйсь з iгрових станцiй – сміливо звертайтеся до нас! Заявку можна подати на електронну адресу Анни Десогус anna@circulartogether.pl або зателефонувати на номер 882 509 180.

- НАША КАВ’ЯРНЯ - кава, чай, домашній лимонад, солоні та солодкі домашні закуски за доступними цінами. Шукаємо волонтерів, бажаючих щось спекти або приготувати на продаж i разом зi своїми дітьми приєднатися до команди нашої кав’ярнi! Якщо ви зацікавлені, будь ласка, зв’яжіться з Малгожатою Кеншiцкою за електронною адресою: mkesicka@gmail.com або зателефонуйте: 506 250 282. Кошти від продажу власної продукції зостаються у вас.

- КУТОЧОК НОВОНАРОДЖЕНОГО – Ми хочемо, щоб на нашому Bobo Bazari батькам з немовлятами було зручно i комфортно.

Тому для гостей буде вiдведено місце (зi спецiальною подушечкою), щоб нагодувати свого малюка та змінити йому підгузник. Бажаючих взяти участь в торгiвлi запрошуємо до бронювання торгового мiсця за посиланням: https://bit.ly/bobo-rejestracja

Після заповнення форми ви отримаєте від нас електронний лист із підтвердженням бронювання. • Вартість торгового мiсця на цiлий день - 15 злотих (оплачується на місці). Захід некомерційний, усі кошти йдуть на організаційні цілі. • Продавці повиннi бути на мiсцi о 9:00. Мiсце для торгiвлi кожен вибирає самостiйно (хто рано встає, тому бог дає) • Продавці повинні дотримуватися Правил Bobo Bazar, доступних за посиланням

ЦIЛI НАШОГО ВОЛОНТЕРСЬКОГО СОЦIАЛЬНОГО ПРОЕКТУ BOBO BAZAR - Товариська - ми хочемо створити простір, де батьки зможуть зустрітися з іншими батьками, які живуть у Труймясті, поспілкуватися за склянкою лимонаду, знайти нових друзів, обмінятися корисною інформацією, де діти зможуть познайомитися з іншими дітьми, погратися разом. Ми пропонуємо простi, але захоплюючi розваги!

- Економiчна - ми сприяємо розвитку мікропідприємництва! Ми хочемо дати вам можливість перепродажу речей, якими ви не користуєтеся, але вони чудово збереглися i можуть послужити iншим. Подаруйте їм друге життя! Онлайн-продаж часто забирає багато часу, вимагає обміну повідомленнями, доставки товару. Вiн пов’язаний з додатковими витратами, тощо. Ми вважаємо, що форма прямих продаж може бути більш простою i мати свої переваги, зокрема допоможе нав’язати стосунки між людьми. 

- Екологічні - ми пропагуємо подовження терміну служби речей, зменшення кількості відходів, економіку спільного використання - словом, все, що дозволить зменшити кількість видобування первинної сировини та зменшити обсяг виробництва нових товарів і пов'язаних з цим викидів парникових газів і забруднення.

- Соціальна – ми дублюємо наш Bobo Bazar польською та українською мовами, щоб подія була доступною також для мігрантів з України і таким чином підтримувала їх інтеграцію в місцеву громаду.

Bobo Bazar підтримується містом Сопот, яке надає територiю Сопотського ринку, та Circular Together в особі Анни Десогус – ініціатора та організатора базару. Співпраця щодо концепції та організації: Małgorzata Kęsicka. Захід проводиться під егідою Європейського кліматичного пакту.

ДО ЗУСТРІЧІ В НЕДІЛЮ 27 серпня 2023 року з 10:00 до 15:00 на ринку у Сопоті!

Регламент заходу BOBO BAZAR

1. Bobo Bazar – захiд, організований неформальною волонтерською групою.

2. Плата за торгове мiсце (розміром приблизно 2м х 2м) становить 15 злотих і оплачується на місці, тільки готівкою.

3. На Bobo Bazari можна продавати речі для вагітних, годуючих, для батькiв і дітей: як для новонароджених, немовлят, так і для  старших – без вікових обмежень.

Товари, що продаються, можуть включати такі категорії, як одяг, вiзочки, ліжечка, іграшки, книги, аксесуари  для вагітних і годуючих жінок та інші подібні  товари для цільових груп, перелічених вище.

4. Метою Bobo Bazarу є можливість продажi вживаних  речей iншим особам або їх обмін.  Предмети, що продаються, повинні бути в доброму або iдеальному стані та належним чином підготовлені до продажу – тобто вимиті i вичищені.

5. Речі, що продаються, не оподатковуються, якщо були в ужитку бiльше, нiж півроку і прибуток від їх продажу не перевищує 1000 злотих.

6.Пропонуємо  мати на прилавках «безкоштовні» речі - маленькi подаруночки для покупцiв, або, навiть, для тих, хто не робить покупку. Це можуть бути  підгузки, розмір яких замалий для вашої дитини, дрібні речі, такі як шапочки чи шкарпетки тощо). Це не обов'язкова умова, але вітається.

7. З продажу виключаються предмети, які є небезпечними, недозволеними до продажу, що потребують ліцензії або їх продаж суперечить законам.

Bobo Bazar носить приватний характер,що означає торгiвлю власними вживаними речами.

8. Організатори нададуть продавцям критi прилавки.  Решта елементів підготовки - це обов'язок продавців - наприклад, покривало для столу з речами на ньому, стілець для продавця, стелаж з вішалками, тощо.

9. Неповнолітні можуть мати власне торгове мiсце лише під наглядом дорослих.  Відповідальність за неповнолітніх несуть батьки або особи, які їх замінюють.

10. Організатор залишає за собою право виключити з прилавкiв товар, який, на думку Організатора, не відповідає характеру Bobo Bazarу.

11. Особи, присутні на Bobo Bazari, зобов’язані виконувати розпорядження Організатора та Служби безпеки.

12. Після закінчення торгівлi Учасник зобов’язаний прибрати своє торгове мiсце.

13. Організатор не несе відповідальності за пошкодження експонованих речей до, після та під час Bobo Bazarу.

14. Організатор не несе відповідальності за збитки, спричинені крадіжкою, вандалізмом, стихійними лихами та ін.

15. Організатор докладає всіх зусиль, щоб організувати захід в зручний для учасників та відвідувачів спосіб, але не зобов’язаний брати до уваги вказівки чи особливі очікування, якщо вони можуть негативно вплинути на порядок, безпеку чи гарну організацію.

16. Участь дітей в іграх та конкурсах в Ігровому куточку можлива лише під наглядом батьків/опікунів та під їхню відповідальність.

17. Участь означає згоду з Регламентом, а також згоду на розміщення фотографій із зображенням учасника на сайті організатора та в прес-релізах.  Фотографії мають на метi задокументування  події.

18. Організатор має право змінювати Регламент без пояснення причин.  У питаннях, не зазначених у Регламентi, рішення приймає Організатор.  Остаточна iнтерпритацiя Регламенту належить Організатору.

19. Ми заохочуємо Продавців і Відвідувачів сприяти просуванню Bobo Bazarу, поширюючи інформацію про подію — в iнтернеті, безпосередньо в колi родини та друзів, або в таких місцях, як сусіднi будинки, ясла, дитячі садки, дитячі клуби, гуртки, тощо.  Організатори надають рекламнi плакати - зв'яжіться з нами за електронною адресою anna@circulartogether.pl

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page