O nas

Circular Together to:

  • usługi doradcze oraz szkoleniowe z zakresu zero waste i gospodarki o obiegu zamkniętym – na terenie całej Polski  oraz online (consulting oraz wykłady, warsztaty, pogadanki, wystąpienia motywacyjne);

  • kampania edukacyjna dotycząca redukcji ilości odpadów zgodnie z zasadami zero waste oraz poprawnej segregacji - treści publikowane na stronie internetowej oraz profilu na Facebooku;

  • działania społeczne oraz wolontariackie – samodzielna organizacja działań jak i wspieranie inicjatyw innych;

  • aktywizm – reagowanie na to, co dzieje się dookoła poprzez rozmowy, komunikację online, podpisywanie petycji, wspieranie kampanii prowadzonych przez inne podmioty.

Anna Desogus

Założycielka Circular Together, edukator i doradca z zakresu zero waste, zrównoważonego rozwoju oraz podstaw gospodarki o obiegu zamkniętym.

Partnerka Targów Zero Waste odbywających się cyklicznie w różnych miastach w Polsce. Członkini sieci Zero Waste Professional's. Przedsiębiorca pozytywnego wpływu – pracuje z pasją, by wnosić coś pozytywnego do świata i społeczeństwa.

Posługuje się czteroma językami obcymi, co pomaga jej w nieustannym poszerzaniu wiedzy m.in. na międzynarodowych konferencjach i szkoleniach. W grudniu 2019 roku uczestniczyła we Włoszech w wizytach studyjnych organizowanych przez Zero Waste Europe. W lutym i marcu 2020 brała udział w oferowanym przez Uniwersytet Techniczny w Delft certyfikowanym kursie online dotyczącym gospodarki o obiegu zamkniętym. 

Ania została zakwalifikowana do uczestnictwa w międzynarodowym programie From Linear to Circular: London 2020 prowadzonym przez Ellen MacArthur Foundation - jedną z głównych, światowych organizacji zajmujących się przyspieszeniem przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Pierwszy etap programu trwał od kwietnia do czerwca 2020. Z ponad 300 uczestników pierwszego etapu około 80, w tym Ania, zostało przyjętych do drugiego etapu, który odbywać się będzie w październiku i listopadzie 2020. Celem programu jest wykształcenie i wsparcie przyszłych liderów GOZ.

Z wykształcenia magister sztuki (Akademia Muzyczna w Gdańsku, Universität Mozarteum w Salzburgu), filolog germański (Uniwersytet Gdański) i menedżer artystyczny (Donau Universität Krems). Od zawsze miała szerokie zainteresowania, co potwierdza jej ścieżka kariery, która zaprowadziła ją od wieloletniej pracy w charakterze artist manager w Londynie (IMG Artists, Academy of St. Martin in the Fields), po dzisiejszą działalność w obszarze zero waste i zrównoważonego rozwoju w Polsce.

W przeszłości amatorska triatlonistka i trener biegowy, obecnie czas wolny nadal najchętniej spędza aktywnie i blisko natury.

Alessandro Desogus

Współzałożyciel Circular Together. Na co dzień konsultant IT, zaś w Circular Together odpowiedzialny za finanse i wsparcie działań społecznych. Pochodzi z Sardynii. W przeszłości triatlonista amator, na koncie ma ukończenie triatlonu na dystansie Ironman w Hamburgu. Od czasu przeprowadzki do Trójmiasta w 2018 roku eksperymentuje z morsowaniem oraz uczy się polskiego.

Emilia-Jankowska-photowix.jpg

Emilia Jankowska

Dr Emilia Jankowska, oceanografka, specjalizuje się w morskich zespołach bentosowych (wszelkie formy życia na dnie oceanu) oraz bada jaki wpływ na ich funkcjonowanie mają konsekwencje działań człowieka -  zaburzenia siedlisk, ocieplenie klimatu i zanieczyszczenia mikroplastikiem. Jej specjalizacja obejmuje także obieg węgla i magazyny węgla w oceanach (tzw. blue carbon sinks), bioróżnorodność bentosu oraz analizę sieci pokarmowej z wykorzystaniem markerów troficznych.

 

Obecnie pracuje jako starszy pracownik naukowy dla Project Drawdown, gdzie analizuje, jak oceany mogą pomóc w przeciwdziałaniu globalnemu ociepleniu. Wcześniej przez ponad rok pracowała dla SYSTEMIQ w Londynie w ramach projektu realizowanego wspólnie z PEW Charitable Trust. Rezultatem tego projektu była publikacja w lipcu 2020 raportu "Breaking the Plastic Wave". Ten pierwszy w swoim rodzaju oparty na rygorstycznej naukowej analizie raport, przedstawia rozwiązania mające na celu ograniczenie wycieku tworzyw sztucznych do oceanów. W pracy nad raportem Emilia była odpowiedzialna za analizy dot. zanieczyszczenia oceanów mikroplastikiem.

 

W 2018 r. współpracowała z organizacjami pozarządowymi w Malezji i Indonezji. Zajmowała się ochroną środowiska morskiego w praktyce, pracując w ramach projektów dot. odbudowy ekosystemów namorzynów, redukcji zanieczyszczenia plastikiem oraz edukacji ekologicznej.

 

Na wcześniejszym etapie pracy zawodowej Emilia pełniła stanowisko kierownika projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, podczas którego, oceniła wpływ odbudowy trawy morskiej na funkcjonowanie zespołów bentosowych w Zatoce Puckiej. Była również członkiem dwóch grup roboczych COST (European Association of Science and Technology) "Development and implementation of a pan-European Marine Biodiversity Observatory System" i  "Seagrass productivity - from genes to ecosystem management", a także uczestniczyła w kilku projektach finansowanych przez Polsko-Norweski Program Badawczy oceniających efekty ocieplenia klimatu w Arktyce europejskiej.

 

Emilia otrzymała tytuł doktora w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie we współpracy z Uniwersytetem w Gandawie (Belgia). Jest autorką bądź współautorką 18 recenzowanych publikacji, uczestniczyła w międzynarodowych konferencjach i kampaniach popularyzujących naukę.

 

Wolny czas spędza na świeżym powietrzu, ćwicząc jogę, surfując na falach lub nurkując pod nimi. Z pasją przekształca też swoją kuchnię w małe laboratorium, w którym przygotowuje własnej roboty kosmetyki.

Współpracownicy i partnerzy

W zależności od potrzeb klienta pracujemy także z innymi specjalistami z zakresu zero waste. Dzięki temu możemy realizować większe i bardziej różnorodne projekty. Do naszych partnerów należą m.in.: