top of page
CT_logo_BIG.jpg
  • White Facebook Icon

O nas

Circular Together to:

  • usługi doradcze oraz szkoleniowe z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym, zero waste oraz zmian klimatu – na terenie całej Polski  oraz online (wykłady, warsztaty, consulting);

  • działania społeczne oraz wolontariackie – samodzielna organizacja działań jak i wspieranie inicjatyw innych;

  • aktywizm – reagowanie na to, co dzieje się dookoła poprzez rozmowy, komunikację online, podpisywanie petycji, wspieranie kampanii prowadzonych przez inne podmioty.

Anna Desogus

Założycielka Circular Together, trenerka  z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym, zero waste oraz zmian klimatu.

Posługuje się czteroma językami obcymi, co pomaga jej w nieustannym poszerzaniu wiedzy m.in. na międzynarodowych konferencjach i szkoleniach. W grudniu 2019 roku uczestniczyła we Włoszech w wizytach studyjnych organizowanych przez Zero Waste Europe. W lutym i marcu 2020 brała udział w oferowanym przez Uniwersytet Techniczny w Delft certyfikowanym kursie online dotyczącym gospodarki o obiegu zamkniętym. 

W 2020 roku Anna została zakwalifikowana do uczestnictwa w międzynarodowym programie From Linear to Circular prowadzonym przez Ellen MacArthur Foundation - jedną z głównych, światowych organizacji zajmujących się przyspieszeniem przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Celem programu jest wykształcenie i wsparcie przyszłych liderów GOZ. Po ukończeniu programu, który trwał od kwietnia do grudnia, Anna uzyskała na rok tytuł Ellen MacArthur Foundation Circular Economy Pioneer.

Obecnie Anna działa wolontariacko w następująych rolach:

  • European Climate Pact Ambassador - program koordynowany przez Komisje Europejską

  • Ekspertka w programie Climate Leadership - program koordynowany przez Centrum UNEP-Grid Warszawa

  • Mentorka w programie Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju - program koordynowany przez United Nations Association Poland.

 

Z wykształcenia magister sztuki (Akademia Muzyczna w Gdańsku, Universität Mozarteum w Salzburgu), filolog germański (Uniwersytet Gdański) i menedżer artystyczny (Donau Universität Krems). Od zawsze miała szerokie zainteresowania, co potwierdza jej ścieżka kariery, która zaprowadziła ją od wieloletniej pracy w charakterze artist manager w Londynie (IMG Artists, Academy of St. Martin in the Fields), po dzisiejszą działalność w obszarze zero waste i zrównoważonego rozwoju w Polsce.

W przeszłości amatorska triatlonistka i trener biegowy, obecnie czas wolny nadal najchętniej spędza aktywnie i blisko natury.

Alessandro Desogus

Współzałożyciel Circular Together. Na co dzień konsultant IT, zaś w Circular Together odpowiedzialny za finanse i wsparcie działań społecznych. Pochodzi z Sardynii. W przeszłości triatlonista amator, na koncie ma ukończenie triatlonu na dystansie Ironman w Hamburgu. Od czasu przeprowadzki do Trójmiasta w 2018 roku eksperymentuje z morsowaniem oraz uczy się polskiego.

Emilia-Jankowska-photowix.jpg

Emilia Jankowska

Dr Emilia Jankowska, oceanografka, specjalizuje się w morskich zespołach bentosowych (wszelkie formy życia na dnie oceanu) oraz bada jaki wpływ na ich funkcjonowanie mają konsekwencje działań człowieka -  zaburzenia siedlisk, ocieplenie klimatu i zanieczyszczenia mikroplastikiem. Jej specjalizacja obejmuje także obieg węgla i magazyny węgla w oceanach (tzw. blue carbon sinks), bioróżnorodność bentosu oraz analizę sieci pokarmowej z wykorzystaniem markerów troficznych.

 

Obecnie pracuje jako starszy pracownik naukowy dla Project Drawdown, gdzie analizuje, jak oceany mogą pomóc w przeciwdziałaniu globalnemu ociepleniu. Wcześniej przez ponad rok pracowała dla SYSTEMIQ w Londynie w ramach projektu realizowanego wspólnie z PEW Charitable Trust. Rezultatem tego projektu była publikacja w lipcu 2020 raportu "Breaking the Plastic Wave". Ten pierwszy w swoim rodzaju oparty na rygorstycznej naukowej analizie raport, przedstawia rozwiązania mające na celu ograniczenie wycieku tworzyw sztucznych do oceanów. W pracy nad raportem Emilia była odpowiedzialna za analizy dot. zanieczyszczenia oceanów mikroplastikiem.

 

W 2018 r. współpracowała z organizacjami pozarządowymi w Malezji i Indonezji. Zajmowała się ochroną środowiska morskiego w praktyce, pracując w ramach projektów dot. odbudowy ekosystemów namorzynów, redukcji zanieczyszczenia plastikiem oraz edukacji ekologicznej.

 

Na wcześniejszym etapie pracy zawodowej Emilia pełniła stanowisko kierownika projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, podczas którego, oceniła wpływ odbudowy trawy morskiej na funkcjonowanie zespołów bentosowych w Zatoce Puckiej. Była również członkiem dwóch grup roboczych COST (European Association of Science and Technology) "Development and implementation of a pan-European Marine Biodiversity Observatory System" i  "Seagrass productivity - from genes to ecosystem management", a także uczestniczyła w kilku projektach finansowanych przez Polsko-Norweski Program Badawczy oceniających efekty ocieplenia klimatu w Arktyce europejskiej.

 

Emilia otrzymała tytuł doktora w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie we współpracy z Uniwersytetem w Gandawie (Belgia). Jest autorką bądź współautorką 18 recenzowanych publikacji, uczestniczyła w międzynarodowych konferencjach i kampaniach popularyzujących naukę.

 

Wolny czas spędza na świeżym powietrzu, ćwicząc jogę, surfując na falach lub nurkując pod nimi. Z pasją przekształca też swoją kuchnię w małe laboratorium, w którym przygotowuje własnej roboty kosmetyki.

Współpracownicy i partnerzy

W zależności od potrzeb klienta pracujemy także z innymi specjalistami z zakresu zero waste. Dzięki temu możemy realizować większe i bardziej różnorodne projekty. Do naszych partnerów należą m.in.:

bottom of page