top of page

Za nami trzecie wydarzenie CEC Tricity - Cyrkularne opakowania

24 maja 2021 odbyło się trzecie wydarzenie w ramach Circular Economy Club Tricity, Partnerem wydarzenia byli Vegevek oraz Ziemiosfera.CEC Tricity to lokalna inicjatywa trójmiejska, stanowiąca część międzynarodowej sieci Circular Economy Club. Celem CEC Tricity jest przyspieszanie przejścia na modele cyrkularne w Gdyni, Sopocie i Gdańsku, jak i szerzej, motywowanie do transformacji ku gospodarce o obiegu zamkniętym na Pomorzu i w Polsce. 

Podczas spotkania skupiliśmy się na temacie jak stosować zasady gospodarki o obiegu zamkniętym w obszarze opakowań.


Anna Desogus przedstawiła prezentację dot. trzech strategii: eliminacji, ponownego użycia oraz cyrkulacji (poprzez recykling i kompostowanie). Patrycja Leonard-Pawluk opowiedziała o funkcjonowaniu eko-centrum Ziemiosfera przekazując informacje o korzyściach jak i wyzwaniach związanych ze sprzedażą na wagę, do wielorazowych opakowań. Maciej Greń zaprezentował koncept, który stoi za jego firmą Vegevek i poruszył m.in tematykę sprzedaży jedzenia w szklanych, kaucjowanych, zwrotnych opakowaniach. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami poniżej.


 

Prezentacje

dostępne w formie plików pdf do ściągnięcia


Prezentacja_Anna Desogus_Cyrkularne Opak
.
Download • 4.44MB

Prezentacja-Patrycja_Leonard_Pawluk_Ziem
.
Download • 4.18MB

Prezentacja_Maciej_Greń_Vegevek
.pdf
Download PDF • 1.23MB

 

Zapraszamy by dołączyć do grupy Circular Econmy Club Tricity na LINKEDIN.


Zapraszamy też na kolejne wydarzenia! Oprócz wystąpień gości na naszych wydarzeniach zawsze jest czas na dyskusje i networking. Obecnie mamy letnią przerwę w wydarzeniach ale odwiedzajcie raz na jakiś czas naszą stronę, lub zapiszcie się na newsletter, by nie przegapić informacji o kolejnym wydarzeniu. Jeżeli macie pomysł na istotny temat, chcielibyście zostać partnerem bądź prelegentem, lub takowego zasugerować - zapraszamy do kontaktu!


45 wyświetleń0 komentarzy

Yorumlar


bottom of page